Otvaranje i program prvog dana festivala
UTORAK/Tuesday 5.10.2021.
VELIKA SALA/Big Hall 18.00h
Studentski takmičarski program 1
Student Competition Program 1
VRBA / The Willow
Katarina Srejić / Serbia, 2021, 7:52
POKOJNIK / The Deceased
Avishai Simchovitch, Keren Or Zelingher / Israel, 2020,
6:52
PRIČAONICA / Chatroom
Jiro Magracia / Germany, 2020, 7:16
SET ZA PRAVLJENJE MIŠA / The set for creating
a mouse
Ivan Khanzhin, Vasilisa Makshakova, Anna Isakova /
Russian Federation, 2020, 2:44
PRONAĐENI FILM / Found
Claudia Munksgaard-Palmqvist / Denmark/Norway,
2020, 3:30
KITOLOVAC / Whale Hunter
Milan Guan Qi / Serbia, 2021, 3:00
PUŽ DVA GRADA / A Snail of Two Cities
Joseph Wheeler / United Kingdom, 2019, 6:37
UTORAK UVEČE / Tuesday Night
Nataša Mihailović / Serbia, 2021, 2:44
MIGRANTI / Migrants
Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte,
Zoe Devise / France, 2020, 8:22
45’’
Lucija Oroz / Croatia, 2021, 4:50
SESTRE / Sisters
Andrea Szelesova / Czech Republic, 2021, 11:22
PODVODNA LJUBAV / Underwater Love
Veronica Martiradonna, Andrea Falzone, Cristina
Fiore / Italy, 2021, 5:45
OSMEH TIKVICE / The zucchini’s smile
Lucas Ansart / France, 2020, 7:17
Trajanje programa/Program Duration 77’
VELIKA GALERIJA/Big Gallery 20.00h
Otvaranje festivala i izložbe/Festival and
Exhibition opening:
Izložba
BENDITO MACHINE: VREME ZA ČAJ, VREME ZA RAT
Exhibition
BENDITO MACHINE: TIME FOR TEA, TIME FOR WAR
VELIKA SALA/Big Hall 20.30h
Takmičarski program 1
Competition Program 1
NEMOGUĆE FIGURE I DRUGE PRIČE I /
Impossible Figures and other stories I
Marta Pajek / Poland, 2021, 16:10
ZAVERA / Conspiracy
Andrey Kuznetsov / Russian Federation, 2021, 7:07
ŽIVETI U PRIČI / Living In a Story
Aleksa Gajić / Serbia, 2021, 12:12
DRŽI ME ČVRSTO / Hold Me Tight
Melanie Robert-Tourneur / Belgium, 2021, 6:06
DARVINOVA BELEŽNICA / Darwin’s Notebook
Georges Schwizgebel / Switzerland, 2020, 9:20
NORMALNO / Normal
Julie Caty / France, 2020, 11:03
VIDIŠ LI IH TI? / Can You See Them?
Bruno Razum / Croatia, 2021,10:27
DOM U LJUSCI / Home in a shell
Renata Gasiorowska / Poland, 2020, 6:00
PRITISNI OVO DUGME, UKOLIKO TE
UHVATI PANIKA / Push This Button if You
Begin to Panic
Gabriel Bohmer / United Kingdom, 2020, 12:51
UTORAK UVEČE, Srbija ŽIVETI U PRIČI, Srbija NORMALNO, Francuska
Trajanje programa/Program Duration 91’
Članovi ovogodišnjeg žirja za glavni takmičarski program su Nađa Andrašev autorka animiranih filmova iz Mađarske,
Andrijana Ružić istoričarka animacije iz Italije i Slave Lukarov suosnivač festivala Supertoon iz Hrvatske.
U žiriju studentskog programa su Kata Gugić mlada autorka animiranih filmova iz Hrvatske,
Miloš Ivanović producent animiranih filmova iz Srbije i Monika Lang ilustratorka i grafički dizajner iz Srbije.
Žiri dečjeg programa su polaznici škole animiranog filma iz Dečjeg kulturnog centra Beograd.