•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Do sada najvise filmova na Ravno Selo festivalu - programske celine, nagrade i selektori

Ravno Selo Međunarodni festival debitantskog filma održaće se ove godine od 30. juna do 3. jula. Festival je orijentisan ka mladima i predstavlja debitantski festival za reditelje prvog ili drugog filma. Tradicionalno Ravno Selo Film Festival ima svoje tri selekcije: glavni program, čiji je gost selektor i ove godine Dragan Jeličić, studentski program, kao i “Kratkih 100 minuta” u okviru koje će biti prikazani dokumentarni filmovi koji su privukli veliku pažnju kritike i javnosti u prethodnom period, po izboru selektora programa Igora Toholja. Ove godine biće prikazan do sada najveći broj filmova.

U glavnom takmičarskom programu selektovani su filmovi:

  1. 1. "NE IGRAJ NA ENGLEZE" - Režija: Slobodan Pešić
  2. 2. "HEROJI"- Režija: Goran Nikolić
  3. 3. “DRUGO JA “- Režija: Giga Agladze
  4. 4. "ZLATNI DEČKO” - Režija: Ognjen Janković
  5. 5. “HRONIKA NASILJA“ - Režija: Manuel Šapira
  6. 6. “JENGA - ČUDNA IGRA” - Režija: Nikola Končarević
  7. 7. "KARANTIN" - Režija: Diana Ringo
  8. 8. "DIVLJI LJUDI” - Režija: Tomas Daneskov

Igor Toholj, selektor “Kratkih 100 minuta” odabrao je:

  1. 1. "PROKOP 7 " Režija: Danilo Stanimirović
  2. 2. "ZA VIKEND GAJBI LASTOM” Režija: Danilo Lazović
  3. 3. "DANCING WITH ROSA" Režija: Robert Muñoz Rupérez
  4. 4. "A YEAR IN EXILE" Režija: Malaz Usta
  5. 5. "JUST A GUY" Režija: Shoko Hara
  6. 6. "COMRADE TITO" Režija: Olga Kosanović
  7. 7. "ANATOMIJA HIPOMANIJE" Režija: Mina Vavan
  8. 8. "PEPELNI DROBCI" Režija: Aljoša Nikolić
  9. 9. "3 GODINE, 2 MESECA I 1DAN" (08:30) Režija: Nikola Topalović i Nikola Nikolić
  10. 10. "BACKSTAGE" Režija: Ada Smyk
  11. 11. "SEAHORSE" Režija: Nele Dehnenkamp

I ove godine domaćin festivala je Akademija umetnosti Novi Sad, a njihovi gosti su kolege sa Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu. Tokom festivala će biti prikazani filmovi studenata ove dve akademije u takmičarskom programu za najbolji kratkometražni omladinski film:

PROGRAM STUDENTSKIH FILMOVA FAKULTETA DRAMSKIH UMETNOSTI IZ BEOGRADA:

  1. 1. "IZGUBLJENI DANI" Režija: Jovana Avramović
  2. 2. "ORGANIZMI" Režija: Nikola Polić
  3. 3. "40 DANA DISKA" Režija: Nikola Romčević
  4. 4. "PAMTI" -Režija: Olja Pokrajac
  5. 5. "ANIMUS" Režija: Milica Spasojević

PROGRAM STUDENTSKIH FILMOVA AKADEMIJE UMETNOSTI IZ NOVOG SADA:

  1. 1. "LIMAN DRŽAVA" Režija: Ivana Pejak
  2. 2. "DOSTAVLJAČKE PRIČE" Režija: Milana Nikić
  3. 3. "VELIKANI" Režija: Milorad Savanović
  4. 4. "PRIČA O KURVAMA" Režija: Milica Maletin

Festival dodeljuje ukupno pet nagrada u pet kategogija:

  1. 1. Zlatni klip za najboljeg reditelja debitanta (uz novčanu nagradu u iznosu od 1.500 EUR)
  2. 2. Zlatni klip za najbolji film po izboru publike (i nagrada u iznosu od 500 EUR)
  3. 3. Zlatni klip za najbolji dokumentarni film ( uz novčanu nagradu iznosu od 500 EUR).
  4. 4. Plaketa Prvi metar za najbolji omladinski film (u iznosu od 500EUR)
  5. 5. Specijalno priznanje za đački film snimljen u Ravnom Selu

Tradicionalno će se održati i propratni program “Filmić” – novosadska smotra mladalačkog filma koji vodi profesor Slobodan Popov, i filmska radionica koju vodi glumica Lora Đurović.

Festival se održava uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, Ministarstva kulture Republike Srbije, Grada Vrbasa i producentske kuće Zillion film.

Materijal: Ravno Selo promo

Podeli:



Preporucujemo

Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 4. avgusta do 10....
Bjelogrlić: Druga sezona serije "Tajkun" biće uzbudljivija
SINOĆ U TEATRIJUMU PREMIJERNO IZVEDENA PREDSTAVA BANOVIĆ...
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 28. jula do 03. avgusta
Jesse Eisenberg dobitnik Počasnog Srca Sarajeva 28....
Predstavljamo Open Air program, danas pocinje online...
Repertoar bioskopa Cine Grand Delta Planet od 28. jula do...
Veče akcije uz projekciju filma "Brzina metka"
Gran pri za “Heroje radničke klase” u Rusiji
Film “Leto kada sam naučila da letim” osvojio nagradu...
Dodeljene nagrade najboljim filmovima festivala “Otvoreni...
Srpski film „Da li ste videli ovu ženu?“ na festivalu...
Svetska premijera filma “O novcu i sreći” Ane...
Izložba fotografija Marine Pešić u niškoj Tvrđavi -...
Preminuo Branko Cvejić
Mads Mikkelsen dolazi na 28. Sarajevo Film Festival
Otvoren konkurs za vizuelne umetnike/ce i strip autore/ke...
BINA - Otvoren međunarodni konkurs za arhitektonske...
Helena Vuković voditeljica ceremonije otvaranja 28....
Filmovi u konkurenciji i žiri za Specijalnu nagradu za...
Veče akcije uz premijeru filma "Brzina metka"
Repertoar bioskopa Cine Grand Delta Planet Niš od 04. do...
U petak počinje filmski festival “Otvoreni predeli” na...
O filmu „SVE(T)na leđima žene“
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 04. do 10. avgusta
Sarajevo Film Festival - Šesto izdanje programa...
Svjetska premijera filma PRAZNIK RADA Pjera Žalice zatvara...
Šesto izdanje programa Pretpremijere Serije sa šest...
Filmski centar Srbije na snimanju filma “Heroji...
ZA NOVI FILM REDITELJA MARTINA MAKDONE - „DUHOVI...